Szkolne Schronisko Młodzieżowe

 

w Ochotnicy Górnej

 

jesteś na: Strona główna

Zapraszamy na szkolną stronę internetową: www.spjamne.ochotnica.pl

Witamy na stronie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego

Tel.: 18-262-41-39     ZAPRASZAMY ! 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej - wcześniej mieściła się tam szkoła podstawowa filia na Ustrzyku. Od września 2010 roku schronisko zostało oddane do użytku. Od tego czasu budynek jest w pełni wyposażonym i bardzo wygodnym ośrodkiem, gdzie można spędzić zarówno wakacje, jak i ferie zimowe, sylwester, czy choinkę.
Schronisko leży w pięknej krajobrazowej okolicy, znajdującej się na samym końcu Ochotnicy Górnej. Schronisko jest wykonane z drzewa.  W salach są łóżka, które pozwalają turystom na pełny  odpoczynek. Mieści się ona między osiedlem Forendówki i Furcówki. Leży w pięknej górzysto - krajobrazowej Ochotnicy Górnej, która słynie ze świeżego powietrza, ostrej zimy, gdzie narciarze mogą zjeżdżać na nartach i o czystych źródłach. Od schroniska prowadzi szlak między innymi na Turbacz, Lubań i Gorc. Schronisko dysponuje 30 miejscami noclegowymi w 7 pokojach (dodatkowo można skorzystać z 20 miejc noclegowych na materacach). Każdy pokój posiada łazienkę z kabiną prysznicową z ciepłą wodą. Dodatkowo jest jedna łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych, oraz zaplecze kuchenne do samodzielnego przygotowania  posiłków. W pobliżu znajdują się sklepy, parking, oraz przystanek PKS. Istnieje możliwość wykupienia pełnego wyżywienia lub pojedynczych posiłków w pobliskich gospodarstwach domowych.

 POŁOZENIE: Schronisko płożone jest na wys. ok. 725 m npm. Niedaleko od schroniska przebiegają szlaki górskie na Turbacz, Gorc, Lubań i inne gorczańskie szczyty, z których można podziwiać panoramę Tatr, Podhala, Pienin i innych sąsiednich pasm górskich. Jest to doskonała baza wypadowa do Krościenka, Szczawnicy, Czorsztyna, Niedzicy i Zakopanego.